Spotkanie uczniów kl 3 gimnazjum z przedstawicielami Zespołu Szkół Morskich w Darłowie

Dnia 26 kwietnia 2016 r. uczniów kl. III Gimnazjum ZS we Wrześnicy odwiedzili przedstawiciele Zespołu Szkół Morskich w Darłowie prezentując swoją ofertę edukacyjną.
Wydarzenie takie stanowią impuls do dokonywania ważnych, życiowych wyborów dotyczących dalszego kierunku edukacji.
Na spotkaniu oprócz wiedzy na temat kierunków kształcenia uczniowie dowiedzieli się, iż mogą skorzystać z internatu, obowiązkowy mundur jest bezpłatny oraz że szkoła ma podpisane kontrakty z armatorami, aby oferta praktyk była bardzo ciekawa. Kulminacyjnym punktem była możliwość przymierzenia kombinezonu bezpieczeństwa, który ratuje życie podczas zatonięcia statku.
Takie spotkania ułatwiają podjęcie przez uczniów naszej szkoły trudnej decyzji, dotyczącej wyboru dalszej drogi kształcenia.