Spotkanie gimnazjalistów z Wójtem Gminy Sławno

13 czerwca uczniowie klas trzecich Gimnazjum wraz z uczniami ze Sławska na zaproszenie wójta Gminy Sławno pana Ryszarda Stachowiaka uczestniczyli w spotkaniu, dotyczącym samorządności. Udział w nim wzięła również przewodnicząca Rady Gminy pani Marta Hołowata.
Spotkanie odbyło się w Sali herbowej sławnieńskiego urzędu i  miało formę swobodnej rozmowy na temat funkcjonowania gminy, zarządzania nią, zdobywania i wykorzystywania funduszy. Uczniowie mieli okazję, aby powiedzieć, jak oni rozumieją pojęcia gminy i samorządności oraz jak chcieliby, aby nasza gmina funkcjonowała. Mogli podzielić się swoimi pomysłami na upiększenie i uatrakcyjnienie miejscowości, w których uczą się i mieszkają.
Wizyta w Urzędzie Gminy była dla uczniów również okazją do zastanowienia się, jak rozumieją pojęcie małej ojczyzny oraz jak mogą aktywnie wpływać na funkcjonowanie ich najbliższego środowiska.