Spektakl profilaktyczny „Najlepszy z najlepszych”

6 czerwca uczniowie klas III – VI wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Najlepszy z najlepszych”. Przedstawienie poruszało problem poszanowania i tolerancji, budowania autorytetów moralnych oraz konsekwencji stosowania przemocy fizycznej i psychicznej wobec innych.
Główny bohater spektaklu bierze udział w szkolnym plebiscycie na osobę „najlepszą z najlepszych”, budzącą szacunek, podziw i cieszącą się największą popularnością w szkole. Jego popularność jednak jest sprzeczna z ideą konkursu promującego pozytywnego idola. Podstawą jego kontaktów z rówieśnikami są, wyniesione z domu, podpatrzone u dobrze sytuowanych rodziców, poczucie wyższości, wyrachowanie i pogarda wobec innych. Chcąc za wszelką cenę wygrać, posuwa się do podstępu, manipulacji, a nawet szantażu i przemocy wobec kolegów. W końcu osiąga swój cel, ale ku własnemu zaskoczeniu nie jest szczęśliwy. Podczas inauguracji konkursu, udzielając wywiadu w studiu telewizyjnym, nieoczekiwanie zdradza prawdę o sobie i kulisach swojego sukcesu, zdaje sobie sprawę, że nie zasłużył na miano zwycięzcy.
Spektakl poruszał ważny problem budowania poczucia własnej wartości oraz wyborów, przed którymi często musi stanąć młody człowiek, aby osiągnąć sukces. Nie zawsze podejmuje słuszne decyzje, wybierając dobro, ale ważne jest, że uczy się na błędach i potrafi zrozumieć, że swoim postępowaniem krzywdził innych.