Śniadanie Daje Moc

33

8 listopada 2016 r. po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z Wrześnicy przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, promocja prawidłowego żywienia oraz edukacja dzieci  przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia.
Mimo, że akcja dedykowana jest dzieciom z klas I-III,  w naszej szkole angażujemy w nią wszystkich uczniów, niezależnie od wieku – ponieważ warto utrwalać nawyki właściwego odżywiania się,  zwłaszcza w czasach, kiedy coraz więcej młodych ludzi jest otyłych.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To zdaniem ekspertów najlepszy start w nowy dzień.
Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wspólnie posiłek. Na pięknie przystrojonych stołach można było znaleźć kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, jogurty i domowe soki. W całej szkole unosił się piękny zapach świeżych warzyw i owoców. Śniadanie rzeczywiście było potrzebne, bo smaczne kanapki znikły z talerzy w ekspresowym tempie.