Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Dnia 12 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Do tej uroczystości, najmłodsi przygotowywali się już od początku września. Uczyli się tańczyć, śpiewać piosenki i recytować wiersze.
Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która z tej okazji przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, rodziców, dziadków i rodzeństwa pierwszaków.
Uroczystość rozpoczęła się Polonezem w wykonaniu pierwszoklasistów, a pani dyrektor Iwona Duszyńska, skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i symbolicznym ołówkiem zostali pasowani na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności. Po części oficjalnej, pierwszaki zaprezentowały swój programy artystyczny, który mimo dużej tremy, wypadł znakomicie. Na zakończenie, uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności, wręczając jednocześnie drobne upominki powitalne. Rodzice również obdarowali swoje pociechy miłymi niespodziankami.
Prezentom  nie było końca, ponieważ wszyscy zaproszeni goście przybyli na uroczystość z niespodziankami dla pierwszoklasistów!
Na koniec zrobiono wiele pamiątkowych zdjęć ze szczęśliwymi, roześmianymi pierwszoklasistami i ich dumnymi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Po sesji zdjęciowej, w klasie czekała jeszcze jedna niespodzianka… pyszny poczęstunek. Oj,… co to był za dzień…!