Ślubowanie uczniów klasy I

Nowy rok szkolny rozpoczął się już jakiś czas temu, ale dopiero 4 października poszerzył się o nowych uczniów krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej we Wrześnicy.
Tego dnia odbyło się uroczyste „Ślubowanie klas pierwszych”, do którego dzieci długo się przygotowywały. Zostały wybrane piosenki i wiersze, wykonane zaproszenia i dekoracje. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in. pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Iwona Duszyńska, pan Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak, pani Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Anna Fikier, Rodzice, Nauczyciele oraz nasi koledzy i koleżanki.
Dzieci odwiedziła Dobra Wróżka, a jej wizytę zakłóciła rozzłoszczona Zła Wróżka, której nikt nie zaprosił. Krzyczała coś o tym, że nie dopuści aby dzieci stały się uczniami, rzuciła zaklęcie : „ Hokus- pokus, czary mary…” i chciała zamienić uczniów w krasnale ale na całe szczęście Dobra Wróżka załagodziła czary i pierwszaki otrzymały krasnale tekturowe.
Aby nie było za łatwo, dzieci musiały odwiedzić różne krainy (geograficzno – przyrodniczą, muzyczną, języka polskiego, matematyki, ruchu drogowego i grzeczności). Za poprawnie wykonane zadania uczniowie otrzymali nagrody w postaci symboli ( klucz wiolinowy, sowę, pszczołę i serce). Zdobycie wszystkich symboli umożliwiło Dobrej Wróżce odwrócenie zaklęcia i pierwszaki mogły porzucić krasnale.
Po czym Zła Wróżka zezwoliła złożyć uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor pasowała pierwszaki (wielkim ołówkiem) na uczniów naszej szkoły, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy. Okazało się, że zaproszeni goście i rodzice wręczyli małym artystom upominki. Po pożegnaniu gości oraz sesji zdjęciowej dla rodziców nowi uczniowie szkoły udali się do klas. A tam … następna niespodzianka – pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Oj, to było świętowanie !!

Ślubowanie uczniów klasy I