Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 10 października 2014 r. w Szkole Podstawowej we Wrześnicy odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do tej uroczystości, najmłodsi uczniowie szkoły, przygotowywali się już od początku września. Uczyli się piosenek i wierszy, wykonywali piękne prace plastyczne, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która z tej okazji przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, Przyjaciół Szkoły oraz rodziców, dziadków i rodzeństwa pierwszaków.
Na początku uroczystości, pani dyrektor Iwona Duszyńska, skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i symbolicznym ołówkiem zostali pasowani na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności. Po części oficjalnej, pierwszaki zaprezentowały swój programy artystyczny, który mimo dużej tremy, wypadł znakomicie. Na zakończenie, uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności, wręczając jednocześnie drobne upominki powitalne. Wychowawczyni również obdarowała swoich podopiecznych miłymi niespodziankami, a rodzice przynieśli rożki obfitości ze słodyczami.
Prezentom jednak nie było końca, ponieważ wszyscy zaproszeni goście przybyli na uroczystość z niespodziankami dla pierwszoklasistów!
Na koniec zrobiono wiele pamiątkowych zdjęć ze szczęśliwymi, roześmianymi pierwszoklasistami i ich dumnymi rodzicami.
Wszystkim PIERWSZAKOM życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie!

Ślubowanie klasy pierwszej

Na zdjęciu od lewej: Karandyszowski Adam, Sandomierska Julia, Wiktor Oskar, Pągowska Martyna, Konieczny Oliwier, Kowalska Wiktoria, Iwański Szymon, Świacka Julia, Łanik Oskar, Oliwa Patrycja, Konieczny Igor, Sałankiewicz Andżelika, Dudziński Mikołaj, Kowalska Maja.