Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych1 września nasza „szkolna rodzina” powiększyła się. W mury naszej szkoły przybyło wiele nowych uczniów chętnych rozpocząć kolejny etap swojej nauki w naszym gimnazjum. Przez pierwszy miesiąc pierwszaki poznawali codzienne życie i funkcjonowanie naszej szkoły i trzeba przyznać szybko zaklimatyzowali się w naszym środowisku. „Kociaki” stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły podczas ślubowania, które odbyło się 06.10.2009r…

Pierwszoklasiści ślubowali Nam godne reprezentowanie naszej szkoły, pilną naukę, koleżeńskość. Następnie odbyła się część mniej oficjalna tzw, otrzęsiny, prowadzone przez nasze koleżanki z klasy III „b” : Iwonę i Arlettę. Nowi uczniowie naszej szkoły musieli wkupić się w łaski starszych kolegów, wykazując się nieprzeciętną inteligencją, sprytem i błyskotliwością oraz odwagą w następujących konkurencjach : konstrukcji czołgu z nietypowych artykułów , oraz przejażdżką nim; skokiem z plecakiem „spadochronem” ;), odpowiedzieć na podchwytliwe pytania dotyczące życia szkolnego, popisać się sprytem w zabawie „woźnica” oraz w „stop muzyka”. Na pochwałę zasługują przede wszystkim chłopcy, którzy chętnie przystępowali i dobrze bawili się podczas wszystkich zabaw.
Przechodząc otrzęsiny pierwszaki stali się pełnoprawnymi pierwszoklasistami, którym życzymy powodzenia, pogody ducha, wiary we własne siły.