Sekrety Pana Kleksa

15 listopada 2010r. uczniowie klas 0 – VI uczestniczyli w spektaklu pt:„Sekrety Pana Kleksa”, w wykonaniu Zespołu Teatralnego GRUPA T.
W spektaklu poruszony został problem uzależnień, ekologii oraz bezpieczeństwa na drodze. Mowa była o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowiska, o sposobie segregowania śmieci, o ważnych numerach alarmowych, oraz pokazane zostały skutki nałogów.
Spektakl został finansowany przez GKRPA w Sławnie.
Tytułowy Pan Kleks został okradziony ze swoich najcenniejszych skarbów. Zrozpaczony postanawia wyruszyć na poszukiwania. W wyprawie towarzyszy mu dzielny zajączek oraz Babula Pelagia. Nie wiedzą jednak, że Wiedźma Petunia śledzi każdy ich krok i postanawia zaszkodzić poszukiwaniom. Podstępnie próbuje zwieść naszych bohaterów różnymi pokusami, aby nie odnaleźli sekretów. Po drodze czeka ich wiele niebezpieczeństw i ciekawych przygód. Na zakończenie wszystkie dzieci chcące przystąpić do Akademii Pana Kleksa składają przysięgę, a w podziękowaniu za pomoc w wyprawie Pan profesor zaprasza do wspólnego tańca z Kaczką –Dziwaczką (kostium pluszak). Każda scenka kończy się pogadanką z publicznością. Dzieci same wyciągają wnioski, dzięki temu zapamiętują przesłanie każdej ze scenek. W spektaklu nie zabraknie wielu kolorowych kostiumów oraz piosenek znanych dzieciom z Akademii Pana Kleksa! Spektakl opiera się na bezpośrednim kontakcie z publicznością – dzięki czemu między aktorami a widzami cały czas trwa dialog. Humorystyczne podejście oraz osadzenie w konwencji kabaretowej poważnych treści powoduje żywą reakcję dzieci, które chętnie angażują się w przedstawienie – ucząc się poprzez zabawę.

Sekrety Pana Kleksa