Sadzenie świerków

Dnia 26 kwietnia, uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami, uczestniczyli w akcji sadzenia lasu. Było to możliwe dzięki uprzejmości pana Bartosza Jastrzębskiego – taty uczennicy kl. V.
W ramach tego działania, uczniowie poznali ogólne zasad sadzenia lasu i mogli je sprawdzić w praktyce. Od pana podleśniczego otrzymali wskazówki dotyczące prawidłowego sadzenia drzewek i bardzo ochoczo przystąpili do pracy. Zapału nie zabrakło nikomu! Z uśmiechem na ustach i werwą w działaniu posadzono ok. 300 sadzonek świerka. Chęci do pracy były tak duże, że uzgodniono dalszą współpracę – jesienią uczniowie mają za zadanie zabezpieczyć drzewka specjalnymi siatkami w celu wyeliminowania szkód powodowanych przez duże zwierzęta.
Po wykonanej pracy, na uczniów czekały dwie niespodzianki przygotowane przez leśniczych. Pierwszą z nich było ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę i posilić się, a drugą – upominki w postaci kubeczków, długopisów i notesów z logo Nadleśnictwa Sławno.