Przepiękna akademia

23

„Wolność – Ojczyzna – Niepodległość – trzy ważne słowa, które kojarzą się ze Świętem Niepodległości. Czy można zrozumieć ich sens recytując wiersze i śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne? Czy w obecnej „modzie” na biegi niepodległościowe nasza akademia może być ważna i atrakcyjna?” – takimi słowami rozpoczęła uroczystość Iwona Duszyńska – Dyrektor Zespołu Szkół we Wrześnicy. Uczniowie i nauczyciele z Wrześnicy przekonali wszystkich, że jednak akademia jest ważna. Mogliśmy przypomnieć ważne wydarzenia z historii Polski oraz świętować pamięć tych, dzięki którym 11 listopada 1918 r. Polska, po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. To była mała podróż przez fragment wielkiej historii naszej Ojczyzny. „Niech wiersze, pieśni  i piosenki patriotyczne zabrzmią, jak kiedyś…. . Niech nas jednoczą i uczą.” – kontynuowała I. Duszyńska. I rzeczywiście – wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów dosłownie zahipnotyzowały i oczarowały publiczność. To była przepiękna i wartościowa lekcja historii. Dziękujemy.