Powiatowe Prezentacje Zespołów Teatralnych

Powiatowe Prezentacje Zespołów TeatralnychDnia 8 maja wzięliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych w Darłowskim Ośrodku Kultury (niektórzy twierdzili, że w Koszalinie
) gdzie odegraliśmy scenkę „Książę Kopciuch”.
Przebrani już w swoje stroje dojechaliśmy bez żadnych przeszkód. Kiedy przyszedł czas na nasz występ u niektórych osób była wielka trema, ale za to u innych pełen luz i zachwyt, że zaraz wystąpią. Widać to było w szczególności u jednej z głównych bohaterek, której Pan od sprzętu pokazał jak włączyć kurtynę (pozdro dla Kopciucha ) .
Historia przedstawiona przez nas opowiada o tym jak źli bracia wykorzystywali pasierba do pracy przy garach. Kiedy zjawiła się dobra wróżka spełniła życzenie kopciucha o męskim wyglądzie niestety to nie zadziałało na piękną krasawice, która wpadła mu w oko. Kiedy czar prysnął kopciuch przybrał swoją normalną postać i spodobał się spotkanej damie. Niestety nie wierząc w swoja urodę uciekł wystraszony gubiąc buta. Historia kończy sie happy end’em, księżniczka znalazła ukochanego a bracia zostali zmienieni w duszki domowe.
Po emocjonującym przedstawieniu wszyscy czekali na ogłoszenie wyników.Zajęliśmy drugie miejsce otrzymując wyróżnienie, jednak jesteśmy wdzięczni pani Agnieszce Łukaszewicz i Tomaszowi Goduli za przygotowanie nas i cierpliwość.
Po wszystkim nasi opiekunowie udali się na indywidualną rozmowę z jury na temat uwag co do występów, które baaaardzo wzięliśmy sobie do serca
Mimo że nie zajęliśmy pierwszego miejsca zaproszono nas na wystąpienie na Gali Powiatowej, która odbędzie się 22 maja.