Polsko-niemiecki koncert w szkole we Wrześnicy

Polsko-niemiecki_koncert_w_szkole_we_Wrześnicy

„Muzyka jest uniwersalnym językiem ludzkości” – zgodnie z tą myślą w Zespole Szkół we Wrześnicy odbył się polsko-niemiecki koncert. Gośćmi był zespół gitarowy SAITENWIND z Bad Doberan, który od wielu lat regularnie odwiedza szkołę we Wrześnicy.
Koncert złożony był z 2 części. Pierwszą z nich stanowiły występy wokalne i taneczne uczniów z Wrześnicy, którzy rozgrzali publiczność zgromadzoną na sali wiejskiej we Wrześnicy. W drugiej części goście zaprezentowali niemieckojęzyczne szanty i utwory ludowe oraz utwory anglojęzyczne. Największy aplauz uzyskała interpretacja piosenki Leonarda Cohena „Hallelujah”, którą wszyscy wspólnie śpiewali.
Koncert udał się znakomicie. Na zakończenie dyr. Zespołu Szkół – Iwona Duszyńska wręczyła gościom pamiątkowy witraż-gitarę, który będzie przypominał spotkanie we Wrześnicy.