Polska Biega

W sobotę 25 maja 2013 roku nasze gimnazjum dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Polska biega”, której celem jest zachęcenie wszystkich Polaków, w każdym wieku do aktywnego, zdrowego spędzania czasu oraz promowania biegu i aktywności fizycznej jako zdrowy tryb  życia …

Wczesnym, sobotnim rankiem wszyscy biorący udział w biegu, którego organizatorami byli szkoła podstawowa i gimnazjum we Wrześnicy, wystartowali w marszu. Uczniowie mieli tarnsparenty, które głosiły dezaprobate używek. Kolejnie został przeprowadzony przez panią Kamilę Wiśniewską aerobik rozgrzewający nas przed głównym biegiem. Gdy wszyscy dotarli na metę było już wiadomo kto zajął miejsca, a byli to:

Kategoria chłopcy:

III miejsce- Mateusz Świeboda
II miejsce- Michał Pietrzyk
I miejsce- Jakub Kubicki

Kategoria dziewczyny:

III miejsce- Dominika Małecka
II miejsce- Ewa Kłębucka
I miejsce- Zuzanna Brzózka

Następnie odbył się turniej piłki nożnej na orliku, który został przeprowadzony przez pana Krzysztofa Winiarskiego. Mistrzami w tej dziedzinie sportu okazała się klasa I która zajęła I miejsce.

Poza biegiem odbył się także festyn profilaktyczny, na którym to uczniowie mogli zobaczyć metody udzielania pierwszej pomocy, były stoiska, a także zawitała do nas szkoła morska z Darłowa. Można było zjeść również kiełbaskę z grilla, a także z ogniska. Zabawa była udana oby i za rok taka się odbyła.