Polska biega 2015

22 maja, już po raz 7, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział wOgólnopolskiej Akcji POLSKA BIEGA. Jest to projekt popularyzujący i upowszechniający bieganie jako najprostszą formę aktywności ruchowej, propagujący zdrowy i aktywny tryb życia wśród lokalnej społeczności, uczniów i ich rodziców.
Jak co roku zaczęliśmy od rozgrzewki, którą przygotowali uczniowie kl. V pod czujnym okiem pani Elżbiety Świebody. Uczestnicy biegu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I – III i IV – VI. Młodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans 300 m, a starsi 800 m.

Najlepsi biegacze w kategorii klas I – III
• dziewczęta:

I miejsce – Wiktoria Borzych, klasa III
II miejsce – Barbara Jastrzębska, klasa III
III miejsce – Julia Sandomierska, klasa I
• chłopcy:
I miejsce – Mikołaj Dudziński, klasa I
II miejsce – Oliwier Konieczny, klasa I
III miejsce – Maciej Piechna, klasa II

Najlepsi biegacze w kategorii klas IV – VI
• dziewczęta:

I miejsce –  Milena Sękowska, klasa VI
II miejsce – Amelia Duda, klasa V
III miejsce – Zofia Mrugalska, klasa VI
• chłopcy:
I miejsce – Tytus Borycki, klasa VI
II miejsce – Alan Bodak, klasa IV
III miejsce – Damian Bielak, klasa V

Po biegach zorganizowano wspólne mecze w „zbijaka”, a chętni uczniowie mogli również poskakać na skakance i ćwiczyć z hula hop. Zabawom towarzyszyło dużo śmiechu oraz radości ze wspólnie spędzonego czasu. Zmagania sportowe zakończyły się wręczeniem dyplomów dla najlepszych biegaczy i podziękowaniami dla wszystkich, którzy przebiegli wyznaczony dystans, walcząc dzielnie ze zmęczeniem własnego organizmu.