Podsumowanie ogólnopolskiej akcji Polska Biega

Sprawozdanie z przebiegu z festynu profilaktycznego „Polska biega”
we Wrześnicy  w dniu 18.05.2012 r.
Po raz piąty Szkoła Podstawowa i Gimnazjum we Wrześnicy włączyły się do społecznej akcji „Polska biega”, która promuje zdrowy i aktywny styl życia. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie obu szkół, nauczyciele, pracownicy szkoły, dorośli absolwenci, mieszkańcy wsi. Biegi, poprzedzone rozgrzewką – aerobikiem, zaczęły się o godz. 11.00.  Dzieci z klas 0- 3 pokonały dystans 300 m, uczniowie z klas 4 – 6 – 1000 m, a gimnazjaliści, dorośli i miłośnicy Nordic Walking 1500 m.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
• klasy 0 – 3
I miejsce – Przemysław Szczepanek
II miejsce – Wiktor Bury
III miejsce – Marcel Gutowski
I miejsce – Zofia Mrugalska
II miejsce – Milena Sękowska
III miejsce – Natalia Krajewska
klasy 4 – 6
I miejsce – Krystian Przyborek
II miejsce – Paweł Sękowski
III miejsce – Oliwier Szklarczyk
I miejsce – Wiktoria Borzych
II miejsce – Kornelia Gutowska
III miejsce – Magdalena Jagielska
gimnazjaliści i dorośli (powyżej 12 lat)
I miejsce- Szymon Woźniak
II miejsce – Tomasz Kośka
III miejsce – Kamil Woźniak
I miejsce – Agata Siarnecka
II miejsce – Katarzyna Gabryś
III miejsce – Natalia Kozak
Nordic Walking:
I miejsce- Michał Buczkiewicz,
II miejsce- Błażej Marciniak,
III miejsce- Dawid Skibniewski.
Atrakcją imprezy był profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez młodych ratowników – uczniów ZSA w Sławnie. Uczestnicy akcji nauczyli się zachowania w czasie wypadku samochodowego.
Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwała Ochotnicza Straż Pożarna we Wrześnicy.
Impreza zakończyła się wręczeniem nagród i dyplomów oraz wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Instytucje i firmy, które wsparły festyn profilaktyczny Polska Biega: Wójt Gminy Sławno, Bank Spółdzielczy w Sławnie, P.B.S. Olszewski i Synowie, Węglopol, Dom na 100%. Szkolne Koło witrażowe wykonało statuetki dla zwycięzców.
W sumie w imprezie wzięło udział około 230 osób.