POCIĄGIEM DO KINA W EUROPEJSKIM TYGODNIU ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

POCIĄGIEM DO KINAOd 2002 roku w dniach od 16 do 22 września trwa zainicjowana przez Komisję Europejską kampania pod nazwą Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jej celem jest zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla środowiska i zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, np. korzystania z komunikacji miejskiej, roweru, chodzenia pieszo. Włączając się to tej kampanii, uczniowie kl. IV z wychowawczynią wybrali się w piątek po lekcjach, 17 września do Multikina w Słupsku pociągiem, a następnie spod dworca PKP dojechali do celu autobusem komunikacji miejskiej. Oczekiwanie na początek seansu był okazją do wspólnej zabawy. Film pt. „Czarny Młyn” na motywach powieści M. Szczygielskiego podobał się uczniom, bo był pełen przygód bohaterów, fantastycznych zdarzeń i wzruszających momentów.

Dziękujemy Rodzicom uczniów kl. IV za zaangażowanie w organizację tej wycieczki.

« z 2 »