PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie od 20 lat obchodzą swoje święto. Również nasza niewielka biblioteka z tej okazji zorganizowała projekty, konkursy i akcje mające na celu kształtowanie kultury czytelniczej oraz integrację środowiska szkolnego. Starsi uczniowie czytali książeczki najmłodszym. Przeprowadzony został konkurs: „Ulubione książki z dzieciństwa i młodości naszych nauczycieli”. Najlepiej z dopasowaniem książek do nauczycieli poradziła sobie Anastazja Gawin z kl. VI. Poza tym w tym miesiącu pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników. Chętni uczniowie włączyli się do projektu „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Powstały wspaniałe zdjęcia, na których okładka książki skomponowała się z postacią czytelnika i tłem. Cieszy nas to, że na fotografiach pojawili się nie tylko nasi uczniowie, ale również członkowie ich rodzin. Efekty pracy nad projektem prezentujemy poniżej w galerii.

« z 3 »