Ósmoklasisto – czas na zmiany… !

14 kwietnia uczniowie kl. VIII pod opieką wychowawczyni wybrali się na Targi Edukacyjne do Słupska.
W Hali Gryfia prezentowały się szkoły ponadpodstawowe z terenu miasta Słupska, które zachęcały tegorocznych ósmoklasistów do zainteresowania się ich ofertą edukacyjną. Uczniowie mogli tam pozyskać najważniejsze informacje o każdej szkole, danych profilach, kierunkach kształcenia, zawodach oraz możliwościach dalszej edukacji. Dzięki temu mogli ocenić, która ze szkół spełnia ich oczekiwania i pozwoli im na realizację aspiracji edukacyjnych.
Wyjazd miał też walory integracyjne, bo uczniowie pojechali pociągiem, poznali trasy do szkół, którymi są zainteresowani i które pokonali pieszo (kilkanaście kilometrów!), a na koniec mieli czas na wspólny posiłek i smaczne lody.