Osiągnięcia naszych absolwentów

Beata Jakimiak-Rychlicka

Absolwentka grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy obrazy realistyczne. Interesują ją ludzie, ich emocje, nadzieje… najbardziej smutki. Stara się być dokładna w tym co robi, czasami uparta.

Strona Beaty tutaj.

 

Daria Korowajczyk

Swój pierwszy konkurs wokalny wygrała mając 6 lat . Została laureatką wielu konkursów wokalnych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zaśpiewała przed koncertami: Braci Cugowskich, Don Vasyla, Raggafaya, Biff. Oceniali ją znani artyści sceny i estrady: Joanna Trzepiecińska, Bogdan Hołownia , Jacek Wójcicki, Jacek Borkowski, Olga Bończyk, Kora, Adam Sztaba, Elżbieta Zapendowska, Wojciech Łozowski, Mieczysław Szcześniak, Grażyna Łobaszewska. Uczęszczała na zajęcia wokalne w Sławieńskim Domu Kultury. Jednak głównie uczyła się śpiewać w szkole i w domu.
Podczas pewnego występu jedna z jurorek powiedziała ważne dla niej słowa: „Ciśnij dalej, a na pewno zostaniesz królową polskiego jazzu”. Konsekwentnie dąży do tego celu.
Od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Marka Grechuty ze znaczącymi sukcesami. W 2012 roku udało jej się zdobyć „Srebrnego Marka” (drugą nagrodę ), nagrodę marszałka województwa zachodniopomorskiego, nagrodę publiczności. Brała udział w castingu do programu „Must be the music” co okazało się jej dużym sukcesem, ponieważ dostała się dalej z pośród kilkunastu tysięcy osób w grupie najlepszych 140. Muzyka jest dla niej czymś cudownym, oderwaniem się od rzeczywistości, czuje się wtedy spełniona. Będzie dążyła do tego, żeby stała się w przyszłości jej zawodem.

Darii można posłuchać np. tutaj.

Występ na „Łętowskich Wiankach” tutaj.