OBUT 2011

„Drodzy Trzecioklasiści,
dobiega końca pierwszy etap Waszej nauki w szkole podstawowej. Już niedługo znajdziecie się w klasie czwartej. To dobry moment, by dokonać podsumowania Waszych osiągnięć. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla Was dwa testy, które pozwolą zbadać, czego nauczyliście się z języka polskiego i z matematyki przez pierwsze trzy lata nauki.
Wykonajcie, proszę, wszystkie zadania najlepiej jak potraficie.

Życzę każdemu z Was powodzenia
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
dr Tadeusz Mosiek”

Odczytaniem tego listu, w dniu dzisiejszym, uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły, przystąpili do Ogólnopolskiego badania umiejętności trzecioklasistów – OBUT 2011. W części pierwszej uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego, obejmujący m. in. umiejętność czytania ze zrozumieniem, redagowania ogłoszenia, znajomości podstawowych części mowy. Część matematyczna składała się z dziewięciu zadań, w których uczniowie wykazać się musieli m. in. umiejętnością obliczania obwodów prostokąta i obliczeń zegarowych.
Trzeciakom życzymy jak najlepszych wyników.