Narodowe Czytanie

5 września nasza szkoła, na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Sławno, włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania” zainicjowaną przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku cała Polska przypominała sobie „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza z nich miała na celu przybliżenie naszym uczniom najciekawszych fragmentów „Trylogii”. W rolę lektorów wcielili się wójt Gminy Sławno pan Ryszard Stachowiak, jego zastępca pan Artur Ciróg oraz pani Lidia Wróblewska dyrektorka gminnej biblioteki. Przeczytali oni fragment „Ogniem i mieczem”, starając się oddać klimat sienkiewiczowskiego dzieła.

Drugą część spotkania stanowił konkurs płynnego czytania fragmentów „Trylogii”, w którym brali udział nasi uczniowie. Młodzi lektorzy zmierzyli się z tekstem pełnym pułapek językowych, bardzo dobrze sobie z nim radząc. Najlepszym lektorem została Justyna Pawelec, która w nagrodę dostała bon o wartości 40 zł. do zrealizowania w sławieńskiej księgarni.

Narodowe Czytanie