Mistrzowie ortografii we Wrześnicy

Dnia 28.05.2013 r. odbył się w naszej szkole X Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI, w którym wzięło udział czternastu uczniów ze szkół podstawowych Gminy Sławno, tj. z Bobrowic, z Warszkowa, z Żukowa, ze Sławska i z Wrześnicy.
Uczniowie najpierw pisali dyktando, w którym zmagali się z trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi pisowni polskiej i musieli wykazać się znajomością pisowni takich wyrazów, jak: Paryż, Wyspy Bahama, Gorzów, gżegżółka, rzeżucha, Pszczyna, kołobrzeżanie czy rzeźbiarz Ambroży, a później – w oczekiwaniu na wyniki – mogli zwiedzić szkołę i zjeść przygotowany dla nich poczęstunek.
W zmaganiach ortograficznych najlepsza okazała się Dominika Gałkowska z kl. VI Szkoły Podstawowej w Sławsku. Drugie miejsce zajęła Weronika Szostakiewicz z kl. IV Szkoły Podstawowej w Warszkowie, a trzecia byłaZuzanna Mrowińska z kl. V Szkoły Podstawowej we Wrześnicy.GRATULUJEMY…!!!
Konkurs był trudny, a do tego była to jego jubileuszowa edycja, więc  nikt nie wyszedł z pustymi rękoma – o nagrody główne i dyplomy dla wszystkich zadbała pani dyrektor SP we Wrześnicy – Iwona  Duszyńska, natomiast nagrody za udział – książki popularnonaukowe, długopisy i notesiki zakupiła główna organizatorka konkursu, pani Lucjana Nowak.

Mistrzowie ortografii we Wrześnicy