MILITARNA PRZYGODA NA POLIGONIE

Dnia 10 czerwca 2021 r.  przeżyliśmy militarną przygodę na poligonie w Chełmie Gryfickim,  w parku rozrywki „Kajtur Event”. Byliśmy tam po raz drugi. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Starsi  mogli sprawdzić swoje umiejętności na ściance spinaczkowej, torze przeszkód i strzelnicy, torze przeszkód, przeprawić się na drugą stronę stawu na tzw. „tyrolce”, a niektórzy zaznali uroków kąpieli błotnej.
Uczniowie klas młodszych wykazali się niesamowitymi zdolnościami w konstruowaniu ekologicznej tratwy, którą przy pomocy drewnianych palet i butelek zbudowali, wspólnie tworząc „łódź”. Następnie przeprawiali się na drugą stronę stawu, rywalizując w grupach. Wspólne wykonywanie różnych zadań wzmocniło więzi między uczniami i poprawiło ich relacje po długiej przerwie na nauczaniu zdalnym.
Dodatkową atrakcję dla chętnych dzieci stanowiła zabawa strategiczna „Paintball” i podziwianie otoczenia, siedząc głową w dół na żyroskopie. Wszyscy uczestnicy zabaw radzili sobie świetnie.
Na szczególne uznanie zasługują uczniowie klas 1-3, którzy odważnie przystępowali do wszystkich zadań. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci.

« z 21 »
« z 29 »