MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE W ZESPOLE SZKÓŁ WE WRZEŚNICY

MIĘDZYNARODOWE_SPOTKANIE_INTEGRACYJNE_W_ZESPOLE_SZKÓŁ_WE_WRZEŚNICY

13-go maja 2016 roku gimnazjaliści Zespołu Szkół we Wrześnicy wraz z opiekunem panem Wojciechem Szokalskim zorganizowali ognisko integracyjne, na które zaproszono młodzież i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Bad Doberan.
Uczestnicy muzykowali wspólnie na ognisku przy akompaniamencie gitar, śpiewano polskie, niemieckie jak i również anglojęzyczne piosenki. Uczniowie bardzo cieszyli się ze spotkania, gdyż dało ono im możliwość konwersacji w języku niemieckim.
Oprócz wspólnego śpiewania i grania przy ognisku, młodzież uczestniczyła w meczu piłki nożnej Polska-Niemcy, który odbył się na boisku Orlik. Nawiązały się nowe przyjaźnie pośród młodzieży.
Gościom z Niemiec bardzo podobały się polskie utwory, które śpiewane były wspólnie przy ognisku. Do gustu przypadł im również smak klasycznej polskiej kiełbasy.
Spotkania z młodzieżą z zespołu „Saitenwind” są wieloletnią tradycją szkoły i odbywają się regularnie. Uczniowie bardzo wyczekują na przyjazd kolegów z zagranicy, gdyż czerpią wielką radość z możliwości sprawdzenia swoich zdolności językowych wypracowanych w szkole. Zaplanowano już kolejne spotkanie we Wrześnicy.

Wojciech Szokalski