„Magiczny kapelusz”

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie będące okazją do wyjaśnienia dzieciom, co to są uprzedzenia i jak nauczyć się tolerancji.
Głównym bohater spektaklu – słoń Tadeusz, był bardzo nieszczęśliwy. Ze względu na długą trąbę był wyśmiewany przez zarozumiałą mrówkę Helenę. Pewnego dnia słonik dowiedział się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wiedział jednak, że podstępna Helena również pragnęła zdobyć ów cudowny przedmiot i w tym momencie na scenie rozpoczęła się prawdziwa przygoda.
W magiczną podróż po Zaczarowanym Lesie zabrał wszystkich uczniów Zespół Teatralny Grupa T. Była to niezwykle piękna i refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Dzieci zrozumiały, że to, co inne, nie musi być złe, a na pewno jest WYJĄTKOWE.
Różne postacie oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek gwarantowały dobrą zabawę i zainteresowanie uczniów.

Magiczny kapelusz