LITERACKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

22 listopada 2016 r. miał miejsce finał konkursu literackiego pod hasłem „Nowe przygody Stasia i Nel”- opowiadanie fantastyczne. Organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Sławno. Celem tego konkursu było rozwijanie zainteresowania twórczością literacką wśród uczniów oraz promocja dzieł literackich Henryka Sienkiewicza ze szczególnym uwzględnieniem jego twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży.
Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania lub noweli w konwencji science fiction. Akcja miała rozgrywać się na Księżycu, gdzie pracują ojcowie Stasia i Nel.
Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych uczniów. W kategorii klas IV- VI szkół podstawowych Jakub Baran (kl. V) zajął II miejsce. W kategorii gimnazjum Kinga Świerczewska (kl. II b) zajęła I miejsce, a Roksana Grapiniak (kl. II b) – II miejsce.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz wspaniałe książki i tematyce science fiction.
Gościem honorowym finału konkursu był pan Juliusz Sienkiewicz- wnuk słynnego pisarza Henryka Sienkiewicza. Opowiedział on zebranym uczniom  i nauczycielom wiele ciekawostek i anegdot z życia słynnego dziadka.
Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z panem  J. Sienkiewiczem.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych literackich sukcesów.

20161122_09523920161122_10595620161122_09565920161122_095506