Królewski Dzień Kobiet w klasie piątej

8 marca 2013 roku na długo pozostanie w pamięci dziewcząt z klasy V ze Szkoły Podstawowej we Wrześnicy. Nie zdarzyło się to na pewno za sprawą pogody, która tego dnia mimo, że słoneczna to jednak była dosyć mroźna.
Dziewczęta przekraczając w ten marcowy zimowy dzień, próg szkoły były już dosyć zmarznięte. Szybko jednak ogrzała je gorąca atmosfera Dnia Kobiet, której twórcami okazali się być wspaniali chłopcy z klasy. Chłopaki po wielu pomysłowych naradach jak uczcić Dzień Kobiet w klasie, postanowili, że w tym dniu ich klasowe, młode kobietki będą czuły się jak prawdziwe księżniczki. Jak przystało na prawdziwą królewnę każda z dziewczynek musiała pomalować sobie paznokcie. Namawiać dziewczynek nie trzeba było nic a nic. Wnet paznokcie kobietek mieniły się wszystkimi kolorami tęczy, a na ich ślicznych dziewczęcych buziach pojawił się szczery uśmiech szczęścia i zadowolenia. Z tak pięknymi paznokciami nasze panie zasiadły do ławek aby namalować portret swojego księcia. Do arcydzieł  z wielką chęcią zgodzili się pozować  wszyscy chłopacy z klasy. Zrobiło się wielkie poruszenie, wśród płci brzydkiej, kiedy okazało się, że księżniczki swoje dzieła tworzyć będą „kartki wzrokiem nie sięgając”. Tym razem również sprawdziła się myśl pewnego mądrego człowieka, że:  na żywo wszystko wygląda lepiej.  Chłopaki z V klasy to prawdziwi królewicze. Potem były kalambury. Wszyscy z zapałem włączyli się do wspaniałej zabawy  i prezentowali  tytuły bajek i baśni.
Na koniec każda królewna została uwieczniona na fotografii i otrzymała piękny kwiatek w doniczce. Zdjęcie i kwiatek postawiane na biurku przypominać będą każdej dziewczynce a później już kobiecie, że są jedynymi prawdziwymi księżniczkami na świecie.

Królewski Dzień Kobiet w klasie piątej