Klasa trzecia sadzi drzewa

26 marca 2015 r. uczniowie klasy trzeciej wybrali się do leśniczówki na spotkanie z panem leśniczym Bartoszem Jastrzębskim. Na początku wyprawy dzieci udały się na miejsce wycinki drzew. Tam dowiedziały się o powodach wycinania drzew, ich rodzajach, chorobach oraz szkodnikach, które je niszczą. Miały okazję zobaczyć na własne oczy kornika drukarza – największego wroga drzew. Po ciekawej pogadance wszyscy udali się do szkółki drzew i własnoręcznie sadzili młode lipy. Wszyscy spisali się wspaniale. Okazało się, że sadzenie drzew to ciężka praca. Po wzmożonym wysiłku uczniowie zjedli śniadanie w leśniczówce i poznali narzędzia pracy leśniczego. Żywa lekcja przyrody bardzo spodobała się uczniom, więc umówiliśmy się na następnie spotkanie. Dziękujemy Panu Bartoszowi za pouczającą wycieczkę po lesie i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.