KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ NAJLEPSZY

Najstarsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli w słupskim Multikinie film biograficzny pt. „Najlepszy” w reżyserii Ł. Palkowskiego. Główny bohater to Jerzy Górski, polski triathlonista, który w 1990 r. zdobył mistrzostwo świata na dystansie Double Ironman (osiem kilometrów pływania, trzysta sześćdziesiąt kilometrów jazdy rowerem, osiemdziesiąt cztery kilometry biegu) z czasem 24 godziny, 47 minut, 46 sekund. Historia tego bohatera poruszyła wszystkich, gdyż przeszedł on niewyobrażalną drogę od narkomana, poprzez walkę z samym sobą, z miejsca, wydawałoby się, z którego nie ma powrotu, do zdobycia tytułu mistrza w morderczej dyscyplinie sportu. Uczniowie wspaniale odczytali wymowę tej historii: każdy z nas może być najlepszy, pokonać swoje słabości, uzależnienia, znaleźć siłę, aby podnieść się, gdy upadniemy.
Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie za sfinansowanie biletów wstępu do kina.