Jesienne sałatki kl. II

17 października uczniowie klasy II postanowili zadbać o zdrowe odżywianie. Do tego celu wykorzystali warzywa, z których miała powstać kolorowa i smaczna sałatka. Wszystkie produkty potrzebne do jej wykonania przynieśli z domu. Drugaki doskonale wiedziały też, że oprócz warzyw potrzebna jest jeszcze musztarda, majonez i oczywiście przyprawy, takie jak sól i pieprz.
Dzieci nie mogły doczekać się krojenia swoich warzyw… Zanim to jednak nastąpiło musiały się odpowiednio przygotować. Najpierw umyły ręce, podwinęły rękawy i założyły fartuszki. Pani przypomniała jeszcze o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Krojenie warzyw nie sprawiło im żadnych trudności, pokroiły je naprawdę fachowo. Gdy warzywa były już pokrojone, a sałatka doprawiona, mali kucharze – jak na prawdziwych Mistrzów Kuchni przystało – przystąpili do degustacji. Sałatki były naprawdę bardzo smaczne. Mmm…, pycha…!