„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Głównym celem tej ogólnopolskiej akcji czytelniczej jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Daje każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Akcja ma zachęcić do czytania tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek.
7 czerwca wszyscy obecni tego dnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oddali się lekturze książek przyniesionych przez siebie z domu i wypożyczonych w szkolnej bibliotece. Wielkie, wspólne czytanie miało się odbyć w cieniu drzew na szkolnym boisku i przypominać piknik. Niestety pogoda zaskoczyła nas rzęsistym deszczem, więc to sala gimnastyczna stała się czytelnią. Uczniowie starszych klas namalowali plakaty z hasłami promującymi czytanie książek. Prace ozdobiły ogrodzenie wokół naszej szkoły i przykuwały uwagę mieszkańców wsi.

« z 5 »