Halloween

Upiorna, coroczna tradycja organizowania Halloween, przemieniła naszą szkołę w szkołę żywych trupów. 31 października Gimnazjum we Wrześnicy przemieniło się w cmentarzysko pełne upiorów, upiornych panien młodych, zombie, wampirów i mumii. Jedyne co nas ograniczało, to wyobraźnia i granice przyzwoitości.

Celem imprezy było między innymi rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów.

Impreza cieszyła się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem uczniów, którzy z dużym zapałem brali udział w przygotowaniach a następnie, w zadaniach. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali  w swoich salach lekcyjnych wystawkę przyniesionych przez siebie strasznych rzeczy. Najważniejsza tego dnia  była jak zawsze radość tworzenia, dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.

Helloween