Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszkowie

Gimnazjum we Wrześnicy po raz drugi podjęło się zorganizowania gminnego finału WOŚP. W tym roku impreza została przeniesiona do Warszkowa, gdzie gościny oraz ogromnego wsparcia udzieliło nam Stowarzyszenie Przyjaciół Warszkowa na czele z Panem Lechosławem Szachem…
 W tym roku podobnie jak w poprzednim wspierali nas również: Gmina Sławno, Rada Rodziców, sołectwa Wrześnica, Warszkowo, Noskowo i Żabno oraz przez Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich z Wrześnicy oraz cały szereg osób gotowych nieść pomoc o każdej porze i w każdych warunkach. I tak powstał 22. Finał WOŚP, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak.
Oj działo się, działo! Nauczeni doświadczeniem z poprzedniego roku wiedzieliśmy, do których drzwi zapukać najpierw. I ruszyliśmy z przygotowaniami. Z każdym dniem pojawiali się nowi ochotnicy z całej gminy gotowi do pomocy, pełni zapału oraz pomysłów. Impreza nabrała rozmachu!
Dla każdego, w każdym wieku przygotowano atrakcje. Najmłodszych mieszkańców gminy zaprosiliśmy na „Wieczór teatralny”, w czasie którego swoje umiejętności sceniczne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Żukowa oraz uczniowie Gimnazjum we Wrześnicy. Odbyły się również dwa turnieje: tenisa stołowego we Wrześnicy oraz piłkarzyków w Warszkowie.Koncert finałowy przyciągnął tłumy. Sala w Warszkowie zapełniła się do ostatniego miejsca. Na scenie zaprezentowały się największe talenty naszej gminy: Marta Jakimiak, Ania Mazurek, Weronika Dowbusz, Michał Pietrzyk, zespół taneczny „Gracja”, zespół muzyki dawnej „Viola Arwenzis” ze SP w Sławsku, Klaudia Szymczyk z Gimnazjum w Sławsku, zespół taneczny „Sweet girls” ze SP we Wrześnicy, zespoły ludowe „Wrzosy” oraz „Wrześniczanki” i niesamowite trio złożone z nauczycieli Gimnazjum we Wrześnicy: Magdy Klimaszewskiej i Tomka Goduli oraz znanej szerokiej publiczności Darii Korowajczyk. Gwiazdą wieczoru był zespół The Chance, którego wokalistki zajęły drugie miejsce w 2 edycji programu „X Factor”.Gwoździem programu koncertu finałowego okazały się aukcje. Goście zawzięcie walczyli o zdobycie cennych przedmiotów i usług przekazanych przez hojnych sponsorów. W sumie z aukcji uzyskano prawie 7 000 zł. Nie udałoby się to, gdyby nie nasi wspaniali prowadzący: Waldemar Kosek i Przemysław Konwerski.Wielkim powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa,. Mogła się ona odbyć tylko dzięki hojności mieszkańców całej gminy i miasta Sławno.Poza występami na scenie, goście mogli skosztować wszelakich pyszności przygotowanych przez mieszkańców Warszkowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich we Wrześnicy. Podawano dania na ciepło (upieczono nawet prosię) oraz słodkości.Wolontariusze, którymi byli uczniowie gimnazjum, kwestowali w wielu miejscowościach Gminy Sławno, gdzie spotkali się z gorącym przyjęciem.Zwieńczeniem finałowego koncertu było Światełko do Nieba. Pokaz fajerwerków nie odbyłby się, gdyby nie hojność państwa Beaty i Rafała Orzechowskich i pomoc OSP Wrześnica.Podczas pierwszego gminnego Finału WOŚP zebrano w sumie 15 600 złotych, bijąc tym samym zeszłoroczny rekord.  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tak wspaniałą imprezę! Spotkajmy się za rok!

Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszkowie