„Gdy wolności nadszedł czas …”

„Gdy wolności nadszedł czas…” – obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej i Gimnazjum we Wrześnicy

Gdy wolności nadszedł czas ...
Święto Niepodległości i uroczyste obchody tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości, dlatego też i w tym roku w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 95 – tej już rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Scenariusz uroczystości przygotowały panie: Ewelina Drop – Konieczna, Violetta Kucharska i Lucjana Nowak, a oprawę muzyczną: p. Magdalena Klimaszewska, p. Piotr Adamczyk i p. Tomasz Godula. Cała uroczystość była nie tylko pięknym montażem słowno – muzycznym, ale przede wszystkim wzruszającą lekcją historii, w czasie której nuty smutku przeplatały się z radosnymi brzmieniami, gdyż Święto Niepodległości to czas radości i  świętowania powrotu Polski po 123 latach niewoli do prastarych granic piastowskich. Uczniowie, recytując wiersze, śpiewając pieśni patriotyczne i prezentując krótkie scenki rodzajowe, przedstawili drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia historyczne oraz sylwetki bojowników o wolną Polskę.
Wszyscy uczestniczący w akademii udowodnili, że dzisiaj patriotyzm nie jest pustym słowem, że jest to postawa cały czas aktualna, modna i godna naśladowania.