„Gdy się Chrystus rodzi…”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, tradycyjnie jak co roku, przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i piosenkami świątecznymi.
Niezwykle magiczny klimat nadchodzących świąt udzielił się nie tylko artystom ale również widzom, wśród których byli m.in. Wójt Gminy Sławno – Ryszard Stachowiak, sponsorzy, radna Agnieszka Szczepaniec, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie i mieszkańcy Wrześnicy. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny, wspólny śpiew chóru i zgromadzonych gości uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Iwony Duszyńskiej.