Festyn profilaktyczny i akcja Polska Biega

W sobotę 9 maja 2009 roku nasze gimnazjum dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Polska biega”, której celem jest zachęcenie wszystkich Polaków, w każdym wieku do aktywnego, zdrowego spędzania czasu oraz promowania biegu i aktywności fizycznej jako zdrowy tryb życia…

Wczesnym, sobotnim rankiem wszyscy biorący udział w biegu, którego organizatorem był Pan Tomasz Godula, zjawili się w na terenie szkoły.  Startowaliśmy w dwóch grupach wiekowych: pierwsza – do lat 12 pokonała trasę długości 1500 m,  druga – powyżej 12 lat – 3000 m. O 9.50 usłyszeliśmy start i z pełnym zapałem zaczęliśmy naszą trasę przez malowniczą Wrześnicę :D Niektórzy skracali sobie bieg różnymi skrótami lub innymi pojazdami, lecz na różnych odcinkach trasy pilnowali porządku nasi nauczyciele. Gdy dotarliśmy do mety rozdano dyplomy oraz puchary dla zwycięzców, oraz dla najstarszego i najmłodszego uczestnika :
Gimnazjum i powyżej
1 miejsce: Artur Łabroszewicz,
2. Sylwester Bania,
3. Filip Kubicki
Gimnazjum i powyżej (dziewczęta):
1 miejsce: Marlena Piwowarczyk,
2. Karolina Świeboda,
3. Kamila Łabroszewicz
Dyplom dla najstarsze… PRZEPRASZAM DLA NAJPRZYSTOJNIEJSZEGO!!! uczestnika otrzymał  p. Waldemar Kosek – pedagog, dla najmłodszego Nikola Koleśnikow.
W całej imprezie wzięło udział około 180 osób.
Poza samym biegiem odbył się festyn profilaktyczny „Bezpieczeństwo i zdrowie” na którym to uczniowie mogli zobaczyć metody udzielania pierwszej pomocy oraz poznać pracę policji.
Całe popołudnie zostało uwieńczone ogniskiem z kiełbaską :)
O bezpieczeństwo zadbała sławieńska policja oraz nauczyciele i inni pracownicy szkoły