FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH WE WRZEŚNICY

9 czerwca 2015 roku odbyła się już szósta edycja Festiwalu Języków Obcych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum we Wrześnicy.
Dzień miał charakter muzyczny, teatralny i kulturoznawczy. Pan Wojciech Szokalski poprowadził imprezę przybliżając uczniom różnice i podobieństwa w językach angielskim i niemieckim. Uczniowie mieli okazję posłuchać i zaśpiewać wspólnie piosenki w języku angielskim. Odbył się koncert słynnych gwiazd, wystąpiły sławy sceny amerykańskiej, brytyjskiej oraz niemieckiej.
Wyczekiwanym finałem był turniej międzyklasowy, podczas którego sprawdzana była wiedza o Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Podczas konkursu uczniowie  mogli korzystać z  „koła ratunkowego” czyli  pomocy widowni lub  podpowiedzi od dowolnego nauczyciela. Pytania konkursowe dotyczyły geografii, polityki, kulinariów, ciekawostek oraz zwyczajów panujących w państwach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Odbył się również konkurs „Jaka to melodia”, podczas, którego drużyny musiały odgadnąć wykonawcę utworu anglojęzycznego.  Nagrodą dla zwycięskich drużyn były ogromne torby ze słodyczami dla całej klasy.

FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH WE WRZEŚNICY