Europejskie Dni Dziedzictwa w Gminie Sławno

W samo południe, w sobotę, 12 września 2015 r. we Wrześnicy uroczystym otwarciem wystawy „Utracone gniazda, darowane miejsca” Biblioteka Publiczna Gminy Sławno rozpoczęła obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Gminie Sławno.
W wernisażu udział wzięli mieszkańcy Gminy na czele z Wójtem – Ryszardem Stachowiakiem i Przewodniczącą Rady Gminy – Martą Hołowatą. Gościem specjalnym sobotniego spotkania była Anna Bartczak – pracownik Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie.
Gorące dyskusje wywołane oglądaną ekspozycją przeniosły się do autokaru, którym goście uroczystości udali się na wycieczkę pn. „Odzyskać pamięć miejsc”. W czasie jej trwania odwiedzili Stary Kraków, Rzyszczewo, Smardzewo, Warszkowo i Tychowo. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznać historię miejsc, które po 1945 roku zmieniły swą pierwotną funkcję, a czasem zostały zupełnie zapomniane, choć dla przedwojennych mieszkańców naszej gminy były bardzo istotne.
Wycieczka nie odbędzie się powtórnie, ale wszystkich zainteresowanych przeszłością naszej okolicy zapraszamy na wystawę do Filii Biblioteki Publicznej Gminy Sławno we Wrześnicy. Wystawa czynna będzie do 9 października 2015 r. – w godzinach otwarcia biblioteki.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Gminie Sławno