EUROPEJSKI DZIEŃ DZIECKA WE WRZEŚNICY

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum we Wrześnicy wspólnie świętowali Dzień Dziecka.
Najpierw odbyła się część artystyczna dotycząca obyczajów i kultury niemieckiej (ponieważ tego języka uczą się nasi uczniowie), którą przygotował pan Wojciech Szokalski. Rozpoczęła się ona prezentacją osobistości ze świata polityki, sportu, literatury i muzyki, gdzie największym zainteresowaniem cieszyli się między innymi: Helmut Kohl, Steffi Graff, Marlena Dietrich i zespół Tokio Hotel. Uczniowie wcielający się w te postacie stworzyli takie show, że oklaskom nie było końca!!!
Później był turniej wiedzy o kulturze niemieckiej, w którym uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, dzięki czemu walka między drużynami była bardzo zacięta i jednocześnie wyrównana. Pomyłki zdarzały się bardzo rzadko! Zwycięzcy otrzymali ogromny, słodki upominek.
Jednym z punktów programu były też gościnne występy uczniów z Państwowej  Szkoły Muzycznej  w Sławnie, za które serdecznie dziękujemy.
Po zakończeniu tej części imprezy była krótka przerwa, po której uczniowie obu szkół rozdzielili się. Uczniowie gimnazjum pozostali przy występach artystycznych biorąc udział w imprezie „Mam Talent”, a uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli zabawy i konkursy przy muzyce na świeżym powietrzu – bo przecież pogoda temu sprzyjała.
Zabawa taneczna przy rytmach znanych melodii, przeplatana była takimi konkursami jak, wesoły aerobik, wyścigi kangurów, skoki na skakance i dziecięce wydanie teleturnieju Jaka to melodia. Każdy mógł wybrać dla siebie to, co lubił – w końcu to Dzień Dziecka – i każdy wygrywał! Wśród tych atrakcji, nie zabrakło też akcentu z udziałem rodziców, którzy zafundowali naszym Milusińskim ciepły posiłek, a później lody –  dla ochłody – bo było gorąco i od słońca i od zabawy!!!EUROPEJSKI DZIEŃ DZIECKA WE WRZEŚNICY