Edukacja przyrodnicza w Zielonej Szkole pod Bocianim Gniazdem

W piątek 8 maja 2015 r. uczniowie  uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Zielona szkoła pod bocianim gniazdem”. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób przez pracowników  Nadleśnictwa Sławno. Pierwsza część zajęć odbyła się na ścieżce dydaktycznej, gdzie można było poznać gatunki roślin charakterystyczne dla poszczególnych warstw lasu, rozpoznawać tropy zwierząt, a także dowiedzieć się wielu  ciekawostek związanych z obyczajami zwierząt leśnych. Druga część odbyła się w chatce leśnika, gdzie dzieci rozpoznawały okazy zwierząt oraz miały okazję poznać, w jaki sposób pracują leśnicy.

Zajęcia bardzo podobały się uczniom, wszyscy stwierdzili, że chętnie ponownie odwiedzą zieloną szkołę.

Edukacja przyrodnicza w Zielonej Szkole pod Bocianim Gniazdem