Dzień wody

Dzisiejszy dzień 05.03.2010r. ogłoszono dniem WODY. Wszystkie dzieci przyszły ubrane we wszystkie odcienie koloru niebieskiego. Dzieci dowiedziały się jak ważna rolę odgrywa WODA w naszym życiu oraz co należy robić, aby ja oszczędzać. Każdy przyniósł z domu kolorowe gazety ze zdjęciami ludzi i zwierząt korzystających z wody, z których zrobiliśmy gazetkę pod tytułem WODA TO ŻYCIE. Następnie dzieci zjadły przepyszny kisiel o smaku jagodowym, który zabarwił dzieciom języczki na kolor niebieski. Ile było śmiech u i radości przy pokazywaniu swoich jęzorków. W tak dobrych humorach zabraliśmy się za sianie rzeżuchy. Każdy miał swój kubeczek, w którym umieścił nasiona. Przez cały tydzień dzieci dbały o swoje roślinki, podlewały je. Zrozumiały, że bez wody by nie przeżyły. Cały dzień był pełen radości. Na koniec dzieci bawiły się w „łowienie rybek”.