Dzień wiosny

Dnia 26.03.2010r. razem z pierwszakami zorganizowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Tydzień przed planowanym konkursem uczniowie dostali telegram, w którym wiosna informuje ich o nagłym nadejściu i niespodziance. Do imprezy wszystkie dzieci przygotowały się bardzo solidnie.
Chętne osoby wykonały kukły marzanny i zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomem i słodkościami. Tego dnia odbył się quiz wiosenny, w którym udział wzięli również uczniowie klasy 1. Dzieci zostały podzielone na drużyny i przystąpiliśmy do wykonywania zadań takich jak: rysowanie logo drużyny, rozwiązywanie zagadek, lepienie kul z gazety i obrzucanie nimi marzanny, śpiewanie piosenek o wiośnie, kolorowanie portretu pani wiosny, układanie puzzli z motywem pani wiosny. Impreza była bardzo udana. Po wręczeniu dyplomów za udział w quizie, wyszliśmy na ulicę. Wzięliśmy marzanny, instrumenty muzyczne i głośnymi krzykami i hasłami przywitaliśmy wiosnę. Korowód wiosenny ulicami naszej miejscowości zakończył się na boisku szkolnym, gdzie spaliliśmy wszystkie marzanny.