Dzień warzyw i owoców

28 kwietnia 2022r.  w naszej szkole została przeprowadzona akcja promującą zdrowe odżywianie –„Dzień warzyw i owoców”. Akcja jest częścią szkolnego tygodnia ekologii i zdrowia. W ramach wydarzenia zadaniem uczniów  było przygotowanie zdrowego drugiego śniadania. Uczniowie przygotowali  kanapki, na których znalazły się różnorodne  warzywa . Dzieci nie zapomniały też o owocach, które pomimo iż są składnikami wielu witamin powinny być spożywane z umiarem ze względu na zawartość dużej ilości cukru.

W tym dniu każdy kto chciał mógł założyć na siebie kolor, który symbolizował ulubione warzywo lub owoc. Do wyboru były: czerwień np. buraczki, zieleń np. ogórki, żółty i pomarańczowy np. banan i marchew, fioletowy  np. borówka, biały np. cebula.

« z 5 »