Dzień Pluszowego Misia

,, Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś – zabawka, bez której trudno wyobrazić sobie dzieciństwo. Towarzyszył naszym babciom, rodzicom, stał się przyjacielem każdego dziecka.  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W dniu 25 listopada  uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.
Dla dzieci w tym dniu Samorząd Uczniowski przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne,  czytanie bajek o misiach, kolorowanki z misiami. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Pamiętajmy, że miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka.

« z 11 »