DZIEŃ PATRIOTYCZNY

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – dla uczczenia tego święta, nasza szkoła przybrała barwy biało-czerwone. Uczniowie, odświętnie ubrani na galowo, przygotowali dla siebie emblematy w barwach narodowych i każda klasa wyróżniała się swoim wzorem. Oprócz tradycyjnych kotylionów były też wianki na głowach, opaski na rękach, serduszka, kwity, kokardy i wiele innych. Na szkolnych korytarzach można było podziwiać wystawy prac plastycznych wykonanych na ogłoszony wcześniej konkurs pt. „Polska droga do WOLNOŚCI” oraz prace naszych najmłodszych uczniów z klas I – III o tematyce patriotycznej. Podczas przerw natomiast, z głośników rozbrzmiewała muzyka, a słowa pieśni żołnierskich były ochoczo śpiewane przez wielu uczniów.
Wszyscy uczniowie mogli się także wykazać swoją wiedzą na temat czasów, kiedy Polska walczyła o niepodległość – sprawdzenie tej wiedzy odbyło się we wszystkich klasach i miało formę krzyżówek i quizów tematycznie związanych ze Świętem Niepodległości.
Zwieńczeniem Dnia Patriotycznego była okolicznościowa akademia przypominająca wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę.
Podczas akademii dokonano też podsumowania konkursu plastycznego i ogłoszono wyniki, a także wręczono pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w obchodach Święta Niepodległości.
Świętowanie zakończono niespodzianką – pamiątkowym zdjęciem „żywej flagi”, którą utworzyli uczniowie, formując odpowiedni szyk i trzymając nad głowami kartki białe
i czerwone.

Wyniki konkursu „Polska droga do WOLNOŚCI”:
1. Kategoria – gimnazjum:
I miejsce – Oliwia Śledź kl. III a
2.Kategoria – kl. IV – VI:
I miejsce – Jakub Baran kl. VI
II miejsce – Barbara Jastrzębska kl. VI