DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ MORSKICH W DARŁOWIE

Uczniowie klasy VII, VIII i III gimnazjum odwiedzili Szkołę Morską w Darłowie z okazji dnia otwartego tej placówki. W tym roku spotkanie przebiegało pod hasłem „Bezpieczni na morzu i lądzie”. Młodzież wzięła udział w pokazach ratownictwa i pierwszej pomocy, w zawodach sprawnościowych, poznała ofertę edukacyjną szkoły. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sztuk walki na sali gimnastycznej oraz udział w warsztatach na symulatorze dachowania. Bardzo widowiskowy był pokaz musztry. Na zakończenie chętni uczniowie zatańczyli z gospodarzami belgijkę. Szkoła Morska w Darłowie bardzo spodobała się naszej młodzieży. Wielu naszych przyszłych absolwentów chciałoby właśnie tam kontynuować naukę.