Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości    Dnia 18 listopada 2008 roku na sali wiejskiej odbył się apel z okazji Święta Niepodległości.
Akademia ta była poprowadzona przez dwie uczennice ze szkoły podstawowej. Nasi gimnazjaliści też występowali i to w znacznej  ilości…

     Dwie najbardziej utalentowane muzycznie uczennice z klas pierwszych gimnazjum czyli: Karolina Świeboda i  Daria Korowajczyk  wraz z naszym chórkiem prowadzonym przez Panią Magdalenę Klimaszewską śpiewały śliczne patriotyczne pieśni, które bardzo wzruszyły wszystkich zebranych. Inni uczniowie recytowali wiersze, które opisywały okupowaną Polskę. Sala była ustrojona bardzo nastrojowo. Każdy  kto  się na niej znalazł od razu  wyobrażał sobie dawne czasy.
Nasi uczniowie byli przebrani za żołnierzy, natomiast uczennice były całe ubrane na czarno. W ten sposób  atmosfera stała się bardzo poważna i każdy z nas zagłębił się w myśli o tym, że nasi rodacy oddali swoje życie, aby nam żyło się lepiej.
Na zakończenie tej uroczystości przemówiła nasza Pani Dyrektor oraz jeden z zaproszonych  gości, którzy  bardzo wszystkich pochwalili. Zostały też rozdane nagrody za udział w konkursie o Janie Pawle II.