Dzień Marchewki

22 stycznia 2010 roku w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele natury” obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”. Tego dnia w naszym przedszkolu zrobiło się marchewkowo, gdyż wszystkie przedszkolaki ubrani byli na pomarańczowo. Wszystkie nasze działania związane były tematycznie z marchewkami.
Dzieci usłyszały wiersz Jana Brzechwy Pt. „Marchewka”, wypowiadali się na temat jej wartości odżywczych. Aby uczcić marchewkowe święto każdy przedszkolak schrupał marchewkę na surowo, a następnie udzielał odpowiedzi na wylosowaną przez siebie zagadkę o warzywach. Dzieci wykonały również kukiełki z marchewek, wykazując się niezwykłą pomysłowością. Tego dnia nie mogło zabraknąć również soku, który smakowały wyjątkowo pysznie.
Tak spędzony dzień w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości. Był okazją do wspaniałej, wspólnej zabawy, a co najważniejsze przyczynił się do wzrostu świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania.

Dzien_Marchewki_2010