Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej14 października w Dzień Edukacji Narodowej swoje święto obchodzą nauczyciele i pracownicy oświaty. W związku z tym 13 października obyła się uroczysta akademia. Zdjęcia z akademii można obejrzeć w galerii

Dzień Edukacji Narodowej zastąpił obchodzony w 1982 r. Dzień Nauczyciela i jest związany z rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej. KEN powołana została 14 października na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego i była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Dzięki niej szkolnictwo polskie w XVIII wieku osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie.

W życiu każdego z nas nauczyciele zajmowali i zajmują ważne miejsce. To ich autorytet, wiedza, umiejętności, zaangażowanie i poświęcenie mają znaczący wpływ na wykształcenie kolejnych pokoleń Polaków. To pod mądrym okiem nauczycieli uczniowie zdobywają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania, uzdolnienia, podejmują często decyzje o wyborze dalszej nauki i planują dorosłe życie.       Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty w tym Dniu życzy się wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.